781 547 023
gabinet@dolanskadent.pl
ul. Zakopiańska 166
30-434 Kraków
poniedziałek i środa: 14:00 - 19:00
Wtorek: 9:15 - 14:00
Czwartek: 10:00 - 15:00
  UMÓW WIZYTĘ: 781 547 023

Implanty stomatologiczne

Leczenie poprzez zastosowanie implantów jest najskuteczniejszą metodą, która umożliwia pełną rekonstrukcję uzębienia pacjenta. Osoby, które już zdecydowały się na wstawienie implantów, chwalą sobie zarówno ich estetykę, jak i komfort użytkowania. Decydując się na zabieg, mają Państwo gwarancję najwyższej jakości usług oraz profesjonalną opiekę.

Implant zębowy jest niewielką śrubą wykonaną z tytanu, która zostaje umieszczona w kości szczęki lub żuchwy. Celem tytanowej śruby jest zastąpienie naturalnego korzenia zęba, który to pacjent utracił. Implanty stomatologiczne wykorzystuje się przede wszystkim w celu uzupełnienia pojedynczego braku w uzębieniu lub też jako podstawę do większych zabiegów rekonstrukcji - wstawianiu mostów lub protez zatrzaskowych.

Dlaczego warto? Przede wszystkim implanty zębów zachowują się zupełnie jak naturalny korzeń zęba, jak również zapobiegają dalszej utracie kości. Implanty stomatologiczne z medycznego punktu widzenia są najlepszym z możliwych zastosowań rekonstrukcji uzębienia. Ich główną zaletą jest wysoki komfort użytkowania, podniesienie jakości życia, możliwość wyeliminowania ruchomych protez, brak konieczności ciągłego szlifowania zębów, które otaczają lukę, jak również względy estetyczne. Wstawione implanty są identyczne jak nasze naturalne zęby. Odpowiednio dobrany kolor wpasowuje się w odcień naszych naturalnych zębów, przez co są praktycznie niemożliwe do odróżnienia.

Do uzupełnienia braku w uzębieniu stosuje się dwie metody – jest to most lub implant. Most stanowią połączone ze sobą korony – imitacje zębów – z których część jest mocowana na zębach pacjenta i tworzy filary, a część z nich stanowi uzupełnienie brakującego uzębienia. Mocowanie mostu narusza niestety zdrowe zęby pacjenta – muszą one zostać odpowiednio oszlifowane. Implanty unikają takiego zabiegu. Ich zadaniem jest przede wszystkim imitacja utraconego korzenia zęba, co zapobiega zanikaniu kości w miejscu, w którym utraciliśmy ząb. Implanty są droższe od standardowych mostów, jednak ich trwałość oraz komfort są dla pacjenta bezcenne.

SPRAWDŹ DOJAZD

781 547 023
gabinet@dolanskadent.pl
ul. Zakopiańska 166
30-434 Kraków
poniedziałek i środa: 14:00 - 19:00
wtorek: 9:15 - 14:00
Czwartek: 10:00 - 15:00