781 547 023
gabinet@dolanskadent.pl
ul. Zakopiańska 166
30-434 Kraków
poniedziałek i środa: 14:00 - 19:00
Wtorek: 9:15 - 14:00
Czwartek: 10:00 - 15:00
  UMÓW WIZYTĘ: 781 547 023

Korony

Ładne oraz proste zęby są w stanie przełamać bariery psychiczne. Dzięki nim możemy żyć lepiej oraz radośniej. Ładne zęby nie tylko poprawiają nasz wygląd, ale również poprawiają jakość życia. Korony zębowe – podobnie jak mosty – są stałym uzupełnieniem protetycznym. Mocowane są one do istniejących zębów, bądź przy pomocy implantów. W odróżnieniu od protez zębowych, które zdejmujemy sami, korony, jak i mosty mogą zostać zdjęte jedynie przez dentystę.


Korona zębowa jest przeznaczona do tego, aby całkowicie zakryć ząb pacjenta, który został uszkodzony. Korony pełnią zatem funkcję wzmacniającą oraz ochronną dla zębów. Ich dodatkowym atutem jest poprawienie wyglądu zęba, jak również jego wyrównanie. Istnieje również możliwość zamocowania korony na implancie. Korony zębowe mogą być wykonane zarówno z porcelany, jak i z ceramiki, złota, akrylu lub też stopu żelaza. Zaletą koron wykonanych z ceramiki oraz porcelany jest możliwość dopasowania ich do naturalnego odcienia pozostałych zębów pacjenta.

Korony zębowe dzieli się przede wszystkim ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane. Korony porcelanowe mogą zostać wykonane na wcześniejszej podbudowie metalowej lub ceramicznej. Przy czym rdzeń z metalu jest zalecany przede wszystkim do zębów bocznych. Korony porcelanowe z podbudową wykonaną ze złota zaleca się dla pacjentów z bardzo zniszczonymi zębami. Stosowane są przede wszystkim, aby silnie uodpornić zęby przed próchnicą.

Korona wykonana z pełnoceramicznego materiału jest niezwykle estetyczna. Wyglądem przypomina ona do złudzenia naturalne zęby pacjenta, dlatego takie korony są bardzo trudne do odróżnienia. Ten rodzaj koron stosowany jest głównie przy odbudowie zębów przednich. Korona pełnometalowa jest w dzisiejszych czasach bardzo rzadko stosowana – głównie ze względu na walory estetyczne, których jest ona pozbawiona. Korony wykonane z kompozytu oraz akrylu są koronami wstawianymi tymczasowo. Jednak w przypadku pacjentów, u których z powodu twardości materiału nie jest możliwe wykonanie koron porcelanowych, stosuje się stałe uzupełnienie kompozytowe lub akrylowe.

SPRAWDŹ DOJAZD

781 547 023
gabinet@dolanskadent.pl
ul. Zakopiańska 166
30-434 Kraków
poniedziałek i środa: 14:00 - 19:00
wtorek: 9:15 - 14:00
Czwartek: 10:00 - 15:00