781 547 023
gabinet@dolanskadent.pl
ul. Zakopiańska 166
30-434 Kraków
poniedziałek i środa: 14:00 - 19:00
Wtorek: 9:15 - 14:00
Czwartek: 10:00 - 15:00
  UMÓW WIZYTĘ: 781 547 023

Wypełnianie kompozytowe

Wypełnienie kompozytowe jest jednym z najczęściej stosowanych wypełnień. Istnieją oczywiście inne rodzaje wypełnienia, z których również warto skorzystać. Jeżeli zacznie nas boleć ząb lub też jeżeli zauważymy na jego powierzchni czarną plamę, to niezwłocznie należy skontaktować się ze stomatologiem. Istnieje wówczas jeszcze szansa na uratowanie chorego zęba przy pomocy wypełnienia. Głównym celem wypełnienie kompozytowego jest wypełnienie ubytku w zębie w celu zatrzymania procesu niszczenia zęba. Podczas decydowania się na wypełnienie zęba, nie warto sugerować się jedynie ceną wypełniania – istotne przede wszystkim powinno być jego dopasowanie do zęba.

Wypełnienie kompozytowe jest obecnie najczęściej wybieranym rodzajem wypełnienia, do którego wykorzystuje się tworzywo sztuczne. Główną zaletą tego rodzaju wypełnienia jest dopasowanie do zęba pod względem koloru. Dzięki temu można dobrać wypełnienie w zależności od odcieni zębów – nie tylko tych najbielszych. Dzięki tej opcji wypełnienie można stosować zarówno na tył szczęki, jak również do wypełnień zębów przednich. Ostatnio stosuje się również wypełnienie kompozytowe w miejscach bocznych zębów. Wypełnienie kompozytowe posiada jednak wady. Podobnie jak inne plomby, nie jest ono zbyt trwałe. Wypełnienie zęba wytrzymuje z reguły od trzech do dziesięciu lat.

Dodatkowo wypełnienie tego rodzaju nie jest odporne na zabarwienie – wskutek picia herbaty, kawy lub palenia papierosów. Wypełnienie kompozytem w przypadku dzieci może wywoływać większy dyskomfort. Właśnie dlatego plomby dla dzieci moją różnego rodzaju kolory lub cekiny.  Ten rodzaj plomb dla dzieci jest równie trwały, co standardowe wypełnienie, są one również utwardzane światłem. Jedyna różnica to możliwość pochwalenia się dziecka kolorowym uzupełnieniem ubytku. Pamiętajmy, że nie należy lekceważyć bolących zębów lub zaobserwowanych szarych lub czarnych przebarwień na nich. Może być to początek ich choroby, która doprowadzić może do utraty zęba. Właśnie dlatego tak istotne jest odpowiednia kontrola i jeżeli to konieczne stosowanie wypełnień kompozytowych. Uchronią nas one przed koniecznością bardziej skomplikowanego leczenia, a dodatkowo zapewnią estetyczny wygląd.

SPRAWDŹ DOJAZD

781 547 023
gabinet@dolanskadent.pl
ul. Zakopiańska 166
30-434 Kraków
poniedziałek i środa: 14:00 - 19:00
wtorek: 9:15 - 14:00
Czwartek: 10:00 - 15:00