781 547 023
gabinet@dolanskadent.pl
ul. Zakopiańska 166
30-434 Kraków
poniedziałek i środa: 14:00 - 19:00
Wtorek: 9:15 - 14:00
Czwartek: 10:00 - 15:00
  UMÓW WIZYTĘ: 781 547 023

Wybielanie zębów

Każdy z nas posiada swój wrodzony kolor zęba, z biegiem lat ulega on jednak zmianie. Istnieje bezpośrednia zależność pomiędzy kolorem zębów a wiekiem oraz dietą. Z biegiem lat nasze zęby stają się coraz ciemniejsze – dzieje się tak wskutek odkładania się barwników w zębinie, jak również ścierania się szkliwa zęba. Właśnie dlatego proces wybielania zębów u osób młodszych daje natychmiastowy efekt, który można zobaczyć od razu. Zupełnie inaczej jest w przypadku osób starszych, właśnie u nich wybielanie zębów wymaga znacznie większego wysiłku. Istotny w tym procesie jest również stopień mineralizacji szkliwa. Dobrze zmineralizowane zęby są mniej przezierne, co daje dużo lepsze efekty wybielania, są one także dużo bardziej stabilne.

W głównej mierze na poziom przezierności naszego szkliwa wpływ mają nasze nawyki żywieniowe. Spożywanie dużych ilości zarówno kawy, herbaty, czerwonego wina, jak również kolorowych napojów powoduje odkładanie się przebarwień. Spożywanie dużej ilości kwaśnych potraw przyczynia się do erozji szkliwa. Istotne jest tutaj również wspomnienie o substancjach smolistych, które zawarte są w dymie papierosów – ich brązowe barwniki są stopniowo wchłaniane w strukturę zęba, co prowadzi do jego przebarwienia.

Istnieje wiele metod wybielania zębów. W zakładzie stomatologicznym oferuję się te, które są bezpieczne i skuteczne. Przebieg kuracji związanej z wybielaniem zębów jest omawiany indywidualnie.
Efekt wybielania zębów utrzymuje się od pół roku do jednego roku. Jest to zależne przede wszystkim od przyzwyczajeń żywieniowych pacjenta, jak również od poziomu higieny jamy ustnej. Istotne jest, że wybielanie zębów nie jest widoczne na koronach oraz plombach. W celu uzyskania jednolitego koloru również na nich, konieczna jest ich wymiana, która odbywa się już po wykonanym zabiegu wybielania zębów.

W celu utrzymania efektu wybielonych zębów zarówno w trakcie kuracji, jak i po jej zakończeniu należy stosować tak zwaną „białą dietę”. Eliminuje ona ze spożywanych pokarmów produkty zawierające barwniki, które z łatwością prowadzą do przebarwienia zębów. Zastępuje się je produktami podobnymi, jednak pozbawionymi barwników.

SPRAWDŹ DOJAZD

781 547 023
gabinet@dolanskadent.pl
ul. Zakopiańska 166
30-434 Kraków
poniedziałek i środa: 14:00 - 19:00
wtorek: 9:15 - 14:00
Czwartek: 10:00 - 15:00